Audyt innowacyjności to wielowymiarowa analiza przedsiębiorstwa, która pozwala na dostrzeżenie potencjalnych możliwości wprowadzenia innowacji i wdrożenia efektywnych rozwiązań technologicznych.
Korzyści realizacji audytu:
- Identyfikacja potrzeb w zakresie wdrożenia innowacji, wydzielenie obszarów krytycznych, wskazanie kierunków rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, wdrożenie innowacji, transferu technologii oraz rozwój zasobów ludzkich.
- Pełnowymiarowa analiza funkcjonowania firmy oraz wskazanie potencjału pozwalającego na wprowadzenie optymalnych rozwiązań innowacyjnych w celu usprawnienia głównych procesów biznesowych przedsiębiorstwa w zakresie przedmiotowej działalności, logistyki, organizacji pracy czy marketingu.
Realizacja audytu:
Pierwszym elementem koniecznym do realizacji audytu innowacji jest spotkanie informacyjne przedsiębiorcy z naszymi konsultantami. Podczas rozmów na spotkaniu przedsiębiorca wskazuje te obszary, które mają zostać objęte audytem innowacyjności. Wspólnie omawiamy działania i podpisujemy umowę o świadczenie usług doradczych (jest to potrzebne do uregulowania przebiegu audytu i do określenia zobowiązań, jak i praw obu stron dotyczących chociażby zakresu prac, terminów, płatności czy osób kontaktowych).
Drugim krokiem jest wizyta naszych konsultantów w siedzibie przedsiębiorcy. Podczas wizytacji uważnie przyglądamy się i zbieramy dane oraz wszelkie informacje o przedsiębiorstwie, które później zostaną szczegółowo przeanalizowane. Na podstawie przeprowadzonej analizy wyrasta potencjał przedsiębiorstwa oraz lepiej zarysują się potrzeby i możliwości w zakresie wdrożenia innowacji.
Kolejnym etapem jest już analiza zebranego do tej pory materiału. Nasz zespół konsultantów i doradców pracuje nad sprawozdaniami, które będą obejmowały przede wszystkim szczegółową i merytoryczną analizę mocnych i słabych stron przedsiębiorstwa. W kontekście innowacyjności wskażemy szanse i zagrożenia, wyrazimy obiektywny pogląd w ramach analizy branży, jak i zarekomendujemy możliwości wdrożenia nowych technologii. Wszystko to przedsiębiorca otrzymuje w postaci gotowego pisemnego raportu.
Gotowy raport przedstawiamy przedsiębiorcy wraz z naszymi rekomendacjami. Na tym etapie przedsiębiorca po zapoznaniu się z treścią raportu może zgłosić swoje ewentualne zastrzeżenia. Zgłoszone uwagi rozpatrujemy, weryfikujemy i ujmujemy w poprawionym raporcie, o ile są zasadne.
Ostatnim etapem audytu innowacji jest przekazanie przedsiębiorcy ostatecznego raportu w skończonej i zamkniętej wersji. Zamknięciem całego audytu innowacji jest akceptacja treści raportu przez przedsiębiorcę korzystającego z usługi.
Rezultatem audytu innowacji jest kompletny i wyczerpujący raport zawierający zalecenia do wdrożenia konkretnych innowacji.
Zakres usługi:
- analiza pozycji rynkowej
- analiza modelu biznesowego
- analiza finansowa
- analiza organizacji i zarządzania
- analiza dojrzałości technologicznej
- analiza możliwości zaspokojenia potrzeb zgłaszanych przez przedsiębiorcę
- analiza ryzyka przedsięwzięcia